Restoratif Diş Tedavisi
17 Ocak 2023

                                        RESTORATİF.jpg                                                                                             

                                                                                                                                                           
Restoratif Diş Tedavisi Nedir?

Restoratif diş tedavisi, çürük ya da çürük dışı sebeplerden dolayı meydana gelen dişteki sert doku kayıplarının tamir ve tedavi edilmesidir. Hastanın estetik ve fonksiyon kaybını geri kazandıran bir diş tedavisidir.


                                                  Restoratif Diş Tedavileri Kimlere Uygulanır?

 

      Neredeyse herkes güzel ve etkileyici bir gülümsemeye sahip olmak istemektedir. Bu isteğe sahip olmalarına rağmen, dişlerinde bazı kusurlar olduğunu düşünen kişiler için restoratif diş tedavileri uygulanmaktadır. Ayrıca ağız ve çene yapısında, kaza veyahut ufak çaplı yaralanmalar sonucunda  deformasyonlar olan kişiler bu sorunları restoratif tedaviler ile düzeltilmesini sağlayabilmektedir.. 

Diş etlerinde sorunlar bulunan bireyler, dişlerinde kalıcı lekeler olan kişiler, geriatri ve onkoloji hastaları için restoratif diş uygulamaları gerçekleştirilebilmektedir. Tedavinin uygulanması adına karar verildiğinde diş muayenesi sonuçları analiz edilmelidir. Ardından elde edilen bulgular doğrultusunda, doğru adımlar ile tedavi planı geliştirilmelidir. 

Tedavi sürecinde, edinilen bulgular doğrultusunda; ortodonti, plastik cerrahi, periodontal tedavi, ortognatik cerrahi ve kozmetik diş hekimliği gibi yöntemlerden kişinin durumuna uygun olanlar ve maksimum verim sağlayacak yöntem seçilmelidir. Karar verilen yöntemler, tedavi görecek kişiye öncesinde mutlaka bildirilmelidir.