Kısa Sürede Nasıl Kalori Yakabilirsiniz?
22 Kasım 2022

Kısa Sürede Nasıl Kalori Yakabilirsiniz?

Basketbol oynamak, toz almak, ip atlamak, tenis oynamak gibi yapacağınız günlük aktiviteler sırasında kalori yakarsınız. Hayatınızda hiçbir değişiklik yapmadan her gün eğlenerek kalori yakmak mümkün. Denemek ister misiniz? O zaman bize katılın ve 30 gün boyunca her gün bu aktivitelerden bir ve ya birkaçı ile gününüzü renklendirin.

İp atlamayı unutmayın
Artık herkes ip atlamanın ne kadar sağlıklı olduğunun farkında. 15 ile 20 dakika ip atlamak size 200 kalori yaktırır.

Araba yıkamak sıkıcı mı ?
Erkekler arabalarına bakmayı severler. Arabanızı yıkayarak geçirdiğiniz 40 dakika size 216 kalori yaktırır. Bunu öğrendiğinize göre artık arabanıza daha çok bakmak için bir sebebiniz var.

Köpeğinizi gezdirin
Köpeğiniz evde sıkıldı mı? Bu daha çok kalori yakmak için bir fırsat! 6,5 km hızla köpeğiniz ile beraber yapacağınız 25 dakikalık bir yürüyüş size 190 kalori yaktırır.

Rekabete girin
Kıran kırana geçen 25 dakikalık bir tenis maçı size 218 kalori yaktırır.

Değişikliğe gidin
Odanızın düzeni artık sizi sıkıyor mu? Bu daha fazla kalori yakmanız için iyi bir fırsat olabilir. 25 dakikalık bir oda düzenleme işi size 210 kalori yaktırır.

Merdivenleri kullanın
iş yerinizin ya da evinizin yüksek katlarda olması artık asansör kullanmanıza sebep değil. Çünkü merdiven çıkarken ve inerken harcadığınız 25 dakika size 216 kalori yaktırır.

Bowling oynayın
Aileniz ve arkadaşlarınız ile zaman geçirmek için harika bir aktivite olan bowling size 60 dakika içinde 200 kalori yaktırır.

Bisiklet sürün
Evde sıkıldınız mı ? Bisikletinizi alın ve gezintiye çıkın. 20 km hız ile yapacağınız bisiklet gezisi size 30 dakikada 210 kalori yaktırır.

Hayatınızı renklendirin
Yaz geldi ve odanızın renginden sıkıldınız. O zaman kalori yakmak için iyi bir fırsat sizi bekliyor. Odanızı boyayarak geçirdiğiniz 40 dakika size 208 kalori yaktırır.

Bahçenize bakın
Bahçeniz var mı ? Eğer küçük de olsa bir bahçeye sahipseniz, bahçenizde yetişen çimleri eski usûl bir yol olan çim biçme makinesi ile biçin. Çimlerinizi biçerken geçirdiğiniz 40 dakika size 215 kalori yaktıracak.

Garaja uğrayın
Uzun suredir ilgilenmediğiniz garajınız artık kontrolden çıkmaya başladı mı ? Garajınızı düzeltirken geçirdiğiniz 25 dakika size 210 kalori yaktırır.

Sadece kadınlar tozalmaz
Kitaplığınızda biriken tozların farkında mısınız ? O zaman işe koyulun ve toz almaya başlayın. Toz alırken geçirdiğiniz 40 dakika size 216 kalori yaktırır.

Alışverişe koşarak gidin
Evinize yakın bir market olmaması her zaman kötü bir durum değildir. Markete yavaş tempo ile koşarak gidin. Çünkü 8 km hız ile 20 dakikalık bir koşu size 192 kalori yaktırır.

Bir üçlük daha!
Arkadaşlarınızla 20 dakika suren bir basketbol maçı size 192 kalori yaktırır.